ФЕВ 21 Новини | СпортОбнови

Григор Димитров стана спортист на годината

От 0 коментара0/5

Григор Димитров за втори път в кариерата си завоюва престижната награда „Спортист на годината" за 2017 г.

26-годишният тенисист стана безапелационен победител в 60-ото юбилейно издание на анкетата сред спортните журналисти.

Негови подгласници са сноубордиста Радослав Янков и гимнастичката Невяна Владинова.

Григор Димитров за втори път в кариерата си завоюва престижната награда, като за пръв път тя му бе връче през 2014 г.

Гришо: Има дни, в които всичко се получава >>>

Сезон 2017 беше изключително успешен за българина. Той успя да спечели четири трофея и се изкачи до престижното третото място в световната ранглиста.

Добави описание

Сензационното представяне на най-добрия ни тенисист започна в самото начало на годината с титла в Бризбейн, после зарадва родната публика с успех в София, пребори се  с първи трофей от Мастърс 1000 в Синсинати и за финал спечели дебютното си участие в заключителния турнир за сезона в Лондон. /БГНЕС/